Milion chvilek – rozhovor v evangelickém časopisu Český bratr

Zakladateli spolku Milion chvilek byli dva bojovníci za demokracii – oba byli tehdy studenty teologie: Benjamin Roll z Církve českobratrské evangelické a Mikuláš Minář z Církve bratrské.

V časopisu Český bratr č.12/2020 jsme našli rozhovor s místopředsedou (později předsedou) Milionu chvilek Benjaminem Rollem. Článek můžeme najít v archivu Českého bratra.

V září 2020 odešel Mikuláš Minář z vedení Milionu chvilek – více zde: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mikulas-minar-odesel-z-milionu-chvilek-chci-zalozit-nove-hnu/r~ad69417e014511eb9d470cc47ab5f122/

Co se týká Benjamina Rolla, je nyní pouze členem spolku Milion chvilek. Oženil se, podařilo se mu dostudovat a je nyní farářem ČCE v Litoměřicích. Článek o něm najdeme v Evangelickém kalendáři 2024.

Milión chvilek se dle vyjádření na svém webu chce i nadále věnovat podpoře a kultivaci demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice.

Každé číslo ČB vychází tiskem cca 15. každý měsíc a 15. následujícího měsíce je zveřejněno na internetu na výše uvedené stránce. Podle sdělení redakce však jsou některé články z posledního čísla uveřejněny na webu dříve než 15. následujícího měsíce. V papírové podobě je časopis Český bratr k dostání ve sborech, v knihkupectví Kalich (Praha, Jungmannova 9) a Cesta (Brno, Rašínova 5) nebo předplatitelům poštou. Tel. do redakce: +420 224 999 236

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.